Zalety łączenia garażu z domem

Autor: Data: 3 Paź 2017 Dział: Aranżowanie wnętrz

Zalety łączenia garażu z domem

Garaż to pomieszczenie, które jest ważne dla każdego kierowcy i posiadacza samochodu. Kiedy ten buduje dom, zastanawia się, gdzie go wykonać. Istnieją w pewnym sensie dwa rozwiązania – połączyć garaż z domem lub postawić oddzielny budynek. Niektórzy wybierają tę pierwszą opcję. Dlaczego?

Garaż połączony z domem

Garaż z domem to dwa połączone ze sobą budynki lub jeden w drugim. W pierwszym przypadku garaż jest w pewnym sensie doklejany do domu. Niby są dwa oddzielne budynki, ale jednak sklejone ze sobą. Dzięki temu można w garażu zrobić przejście do domu, bez potrzeby wychodzenia na zewnątrz. W drugim przypadku, gdyby nie brama garażowa, byłoby trudno stwierdzić, czy dom ten ma garaż, czy nie, gdyż jest wbudowany w jego wnętrze. Która z opcji jest lepsza? Trudno powiedzieć. Jedno jest pewne, gdy garaż jest tylko doklejony do domu, w domu jest więcej miejsca na pomieszczenia. Gdy zaś dom jest mały, a w jego wnętrzu jest jeszcze garaż, automatycznie mieszkanie ulega zmniejszeniu.

Zalety połączenia garażu z domem

Mimo wielu wad, łączenie garażu z domem ma wiele zalet. Oto i one:

  • Nie trzeba wychodzić z domu, aby wejść do garażu i wyjechać z niego samochodem. To sprawdzi się głównie w okresie mroźnej zimy.

  • Garaż połączony z domem jest poniekąd ocieplony. Ciepło przechodzi z wnętrza mieszkania, dzięki czemu ani samochód nie zamarza, ani też nie trzeba dodatkowego ogrzewania, by wykonać w tym pomieszczeniu jakieś prace.

  • Samochód jest dużo bezpieczniejszy w garażu, który jest połączony razem z domem, bo wówczas znajduje się bliżej jego właściciela.

  • Gdy garaż jest połączony z domem i posiada tajemne przejście, można przechowywać w nim różne rzeczy. Zwykle jest tam chłodniej niż w mieszkaniu. Jeżeli jest utrzymywany w dobrym stanie i w porządku, może warto pomyśleć o tym, aby wygospodarować trochę miejsca na półkę z przetworami.

Korzyści, które płyną z takiego połączenia, jest całkiem sporo. Zresztą każdy sam może się o tym przekonać. Wystarczy, że zdecyduje się na budowę domu razem z garażem. Kolejną z nich jest chociażby to, że nie trzeba stawiać czwartej ściany, a niekiedy nawet dwóch. To pozwala zaoszczędzić zarówno materiał, jak i czas.

Dobra rada!

Jeżeli ktoś zastanawia się nad połączeniem domu z garażem, powinien robić to na etapie tworzenia projektu domu. Doklejanie garażu do domu nie jest dobrym pomysłem, gdyż będą to już w pewnym sensie dwa budynki. Z biegiem czasu mogą się na przykład zacząć oddzielać. Kiedy buduje się garaż z domem od podstaw, konstrukcja wygląda zupełnie inaczej i wszystko to stanowi jedną solidną całość.

Dom z garażem nie tylko jest praktycznym rozwiązaniem, ale też bardzo estetycznym. Można ciekawie wykonać podjazd, wyłożyć podwórko kostką brukową lub wysypać kamykami. Możliwości jest wiele. Najważniejsze jest jednak to, że takie połączenie zapewnia bardzo dużo korzyści dla samochodu i dla mieszkańców tego domu. O garażu łączonym z domem najlepiej myśleć już na etapie tworzenia projektu. Później może być już zdecydowanie za późno.