Szał na programy o architekturze wnętrz

Autor: Data: 10 Lis 2018 Dział: Aranżowanie wnętrz

Szał na programy o architekturze wnętrz

Większość kanałów telewizyjnych ma w swojej ofercie programy poświęcone wskazówkom jak w prosty sposób zmienić coś na lepsze. Dotyczy to zarówno jedzenia, sprzątania, wychowywania dzieci jak i dekorowaniu wnętrz, w których spędzamy dużo czasu. Każde miejsce może być przyjemne, wywoływać pożądane emocje, kiedy jest odpowiednio zaprojektowane a każdy z jego elementów tworzy spójną całość. Część programów poświęconych architekturze wnętrz dotyczy remontów już istniejących lokali. Wiele osób chciałoby coś zmienić w swoich czterech ścianach, jednakże nie są na tyle obeznani w bieżących trendach lub nie mają tego „zmysłu” aby wszystko ładnie spasować, dlatego korzystają z udziału właśnie w programach gdzie profesjonaliści są w stanie wyczarować im cudowne wnętrza, w których każdy dzień napawa radością i nadzieją. Inne programy mają na celu inspirację, pokazanie z jak prostych przedmiotów można stworzyć coś niepowtarzalnego nadającego wyjątkowy charakter każdemu pomieszczeniu. Tak więc jak widać każdy może znaleźć coś dla siebie.

Malowanie ścian

Gdy decydujemy się na remont zazwyczaj nasza głowa jest pełna pomysłu. Zazwyczaj remontujemy pomieszczenia, w których przebywaliśmy już dłuższy czas, także wiemy czego nam brakowało, albo jakie rozwiązanie miałoby lepszą rację bytu niż dotychczasowe. Najtrudniej jest zdecydować się, który z wariantów jakie mamy do dyspozycji będzie najlepszy. Weźmy na przykład ściany. Jak wiele jest możliwości zagospodarowania ścian. Niezliczone kolory farb, którymi możemy je pokryć może przyprawić o ból głowy. Nawet jeśli mniej więcej mamy już wybrany jakiś kolor, to aby dobrać jego odcień spośród kilkunastu opcji może być naprawdę ciężko. Teraz bowiem nie ma tak, że idziemy po kolor beżowy i od razu dostajemy taki kolor. Nie dość, że chyba nie ma farb które oferują po prostu kolor beżowy to jeszcze dostajemy paletę z odcieniami beżu, z których niektóre prawie niczym się nie różnią a jednak. Dodatkowo nazwy tych kolorów też wprowadzają zamieszanie. Do dyspozycji mamy bowiem np. „babie lato”, „promienie słońca”, „kwitnącą magnolię” itp.

tapeta

Fototapety – oryginalny sposób na dekorację ściany

Zazwyczaj kiedy zdecydujemy się na pomalowanie danego pomieszczenia farbą dobrze jest przełamać jednolity odcień czymś innym. Może to być zwykła tapeta, dostępna także w ogromie wariantów, lub coś bardziej nowoczesnego – fototapeta. Tapety i fototapety oraz inne dekoracje wnętrz dostępne na stronach obrazynasciany.pl lub dekorolka.pl. Chociaż fototapety były stosowane już dziesiątki lat temu, te współczesne mają z nimi wspólną jedynie nazwę. Są one bowiem tworzone zupełnie na innych papierach, który często pozwala zamaskować niedoskonałości ścian. Ponadto dzięki lepszej technice wydruku obrazy drukowane na takich fototapetach są naprawdę wyjątkowe. Takie tapety już nie ograniczają się do natury, ale mogą przedstawiać dowolny obraz. Od wielkich miast, poprzez fantazyjne wzory, po wzory geometryczne itp. Możliwości są nieograniczone, a mogą sprawić, że nudne do tej pory wnętrze nabierze nowego blasku i będzie dumą danego mieszkania.