Osiedla monitorowane

Autor: Data: 10 Wrz 2018 Dział: Monitoring

Osiedla monitorowane

Chociaż przyrost naturalny w Polsce w ostatnich latach był ujemny, deweloperzy się tym nie przejmują, i dokonują kolejnych inwestycji. Zarówno w małych jak i dużych miastach wyrastają nowe budynki mieszkalne. Praktycznie nie ma miejsca gdzie nie może powstać nowy blok. Zadziwiające jest to, że klientów na zakup mieszkań nie brakuje. Mieszkania w dobrych lokalizacjach sprzedają się bardzo szybko, niezależnie od cen. Czemu mimo, że ludzi nie przybywa tak dużo lokali mieszkalnych znajduje swoich nabywców?

Kupowanie mieszkań pod wynajem

Status społeczny wielu ludzi się polepsza. Coraz więcej osób stać na zakup drugiego lub kolejnego mieszkania w celach wynajmu. Traktują to jako lokatę kapitału. Co więcej dostępność kredytów jest większa niż w przeszłości. Często ludzie decydują się na zakup mieszkania na kredyt, po czym opłata za wynajem pokrywa wartość raty kredytu, można więc powiedzieć, że mieszkanie „samo się spłaca”. Jest to świetny sposób na pozyskanie wartości materialnej niewielkim kosztem. Największym kosztem, z którym trzeba się liczyć w takiej lokacie jest cena wyposażenia takiego lokalu w najbardziej potrzebne sprzęty i meble. W miejscowościach atrakcyjnych turystycznie modny jest zakup mieszkania pod wynajem krótkoterminowy. Coraz bardziej popularny jest wynajem apartamentów na weekendy lub imprezy typu urodziny, wieczory panieńskie, kawalerskie. O ile inwestorom przynoszą one zyski o tyle są utrapieniem dla sąsiadów, którzy mieszkają w takim bloku na co dzień.
blok

Zamiana mieszkania

Wiele ludzi, którzy już posiadają jakieś mieszkanie podejmuje decyzję o zmianie lokalu. Jest to spowodowane przez różne czynniki. Często okazuje się, że mieszkanie używane dotychczas jest po prostu za małe. Rodziny się powiększają, zmieniają się potrzeby domowników, i konieczna jest zmiana mieszkania na większe. Wybór kolejnego mieszkania jest łatwiejszy, ponieważ doświadczenia ze starego mieszkania pomagają wyeliminować niedogodności i zaspokoić oczekiwania. Często ludzie już wiedzą czego chcą. Potrafią określić swoje wymagania. Oferta deweloperów jest bardzo szeroka. Do dyspozycji mamy piękne osiedla, wykończone według określonych standardów. Bardzo często są one monitorowane. Dzięki monitoringowi mieszkańcy mogą czuć się bezpieczniej. Monitoring oferuje na przykład firma instalproject. Jest to duży atut. Nawet starsze osiedla decydują się na montaż kamer, aby odstraszyć złodziei. Ponadto nowe bloki są wyposażane w windy, mają przestronne, jasne klatki schodowe. Jakość wykończenia lokali jest również na wyższym poziomie niż w przeszłości. To zachęca do zakupu mieszkania w nowym budownictwie.
kuchnia

Zmiana lokalizacji

Część osób decyduje się na zmianę miejsca zamieszkania ze względu na lokalizację. Ludzie teraz są bardziej elastyczni, częściej zmieniają pracę. Wiele w związku z tym podejmuje decyzję o przeprowadzce bliżej miejsca pracy. Są też osoby, które odkrywają swoje potrzeby lub to co ich denerwuje w obecnym miejscu zamieszkania i dlatego poszukują nowego lokum. Hałas i szybkie tempo życia może przeważyć o przeniesieniu się na obrzeża miasta, lub w drugą stronę, codzienne korki i odległość do wszelkich wygód może być przyczyną migracji bliżej centrum.