Odnawianie mebli kuchennych – zmień oblicze swojej kuchni

Autor: Data: 21 Lis 2017 Dział: Aranżowanie wnętrz

Odnawianie mebli kuchennych – zmień oblicze swojej kuchni

Meble kuchenne to najczęściej dość droga inwestycja, dlatego wybieramy je na całe lata. Jednak z upływem czasu meble mogą się nieco podniszczyć, a przede wszystkim – zmienia się moda i codziennie ten sam widok kuchni może nas trochę znudzić. Nie oznacza to, że musisz wymieniać wszystkie meble i tym samym zrujnować swoje finanse. Wręcz przeciwnie, możesz niskim kosztem odmienić swoją kuchnię. Dowiedz się, jak odnowić meble kuchenne.

Przede wszystkim fronty

Pierwszym krokiem, który sprawi, że w swojej kuchni poczujesz się jak w zupełnie innym miejscu, jest wymiana lub odnowienie frontów szafek kuchennych. To one najszybciej ulegają uszkodzeniom, to na nich najbardziej widać upływ czasu. Dlatego też swoje pierwsze kroki powinieneś skierować w stronę szafek i dokładnie obejrzeć ich drzwiczki z zewnątrz. Jeśli są w złym stanie, widoczne są na nich rysy i inne zniszczenia, warto je wymienić. To także dobry moment na wybranie innych frontów, bardziej lub mniej ozdobnych, frezowanych w inny sposób.

Razem z frontami możesz wymienić także zawiasy, które często zaczynają nieco rdzewieć po upływie kilku lat. Dotyczy to zwłaszcza szafki, w której znajduje się suszarka do naczyń i tym podobne. W sklepach możesz kupić fronty, ale jeśli twoje meble są niewymiarowe i nietypowe, musisz koniecznie zatrudnić stolarza. Taka zmiana znacznie odświeży kuchnię, a nie będzie wymagała od ciebie dużych nakładów finansowych.

Drobne zniszczenia

Jeśli zniszczenia szafek nie są duże, a remont kuchni planujesz tylko dlatego, że chcesz zmiany, nie musisz wymieniać frontów. Delikatne ryski można łatwo załatać specjalnym wypełnieniem do drewna, którego możesz użyć samodzielnie. Jest to łatwy i skuteczny sposób na pozbycie się nierówności i pęknięć.
Kolejnym krokiem jest oczywiście odmalowanie szafek. To także możesz zrobić samodzielnie. Nie bój się puścić wodze fantazji. Twoje meble nie muszą mieć naturalnego „drewnianego” koloru, wręcz przeciwnie. Postaw na modne szarości, głębokie zielenie lub błyszczącą czerń. A może szalenie modna w tym roku postarzona biel? Szafki możesz ozdobić także szablonami i wzorami, na przykład kwiatów. Idealnie sprawdzą się w romantycznym pomieszczeniu i naprawdę będą wyglądały jak nowe.

kuchnia-retro

Dodatki dopełnią dzieła

Jeśli chcesz kompleksowej zmiany w kuchni, zainwestuj w dodatki jak akcesoria czy obrazy do kuchni jak tutaj. Nie powinien być to wcale duży wydatek, a różnica będzie znacząca. Przede wszystkim wymień uchwyty – już to sprawi, że będziesz mieć wrażenie, że w twojej kuchni znajdują się zupełnie nowe meble. Skuś się na dodatki, których do tej pory nie miałeś.

Kolorowe ściereczki i łapki to tylko początek

Ciekawym pomysłem jest zaaranżowanie w kuchni dużego ogrodu ziołowego. Doniczki tak zwane ziołówki są naprawdę przepiękne, a wybór jest ogromny. Z pewnością znajdziesz takie, które będą pasowały do twojej kuchni po prostu idealnie. Intensywnie zielony kolor roślin także rozjaśni kuchnię i sprawi, że będzie wyglądała świeżo i bardzo modnie.