Kilka pomysłów na aranżację ściany

Autor: Data: 24 Cze 2017 Dział: Aranżowanie wnętrz

Kilka pomysłów na aranżację ściany

Kolor, połysk lub mat, faktura… aspektów, które musisz przemyśleć w kwestii aranżacji swoich ścian jest bardzo wiele. W końcu skończyła się już era farb, nie musisz mieć nudnych ścian, które będą takie same jak wszędzie. Teraz możesz zdecydować się na nieszablonowe zdobienia, które nadadzą szczególnego charakteru każdemu pomieszczeniu. Podpowiadamy, jak możesz zmienić swoją ścianę.

Płytki do pokoju

Płytki na ścianach kojarzą ci się wyłącznie z łazienką albo tą niewielką przestrzenią nad zlewem i blatem kuchennym? To błąd! Płytki to świetny materiał do ozdoby innych miejsc. Zwróć uwagę, że obecnie płytki mają bardzo wiele odsłon. Duże, małe, dekoracyjne, tworzące mozaikę, zrobione z kamienia lub najszlachetniejszych tworzyw. To naprawdę nie będzie kiczowate połączenie, a płytki nie zamienią twojego salonu w szpital.

Zdecyduj się na płytki o ciekawej fakturze, połączone z elementami szklanymi albo po prostu bardzo dekoracyjne. Kolorowa mozaika przy kominku? Dlaczego nie! Nie bój się kolorów i wzorów, to one właśnie dodadzą każdemu pomieszczeniu tak zwanego pazura.

Cegła albo kamień

To kolejne rozwiązanie dla fanów nieszablonowych rozwiązań, którzy z kolei lubią naturalne aranżacje. Cegła świetnie będzie prezentowała się nie tylko w loftach, chociaż to oczywiście jej naturalne środowisko, ale w zasadzie wszędzie. Wystarczy wyłożyć nią jedną ścianę. Dobrze będzie się prezentowała nawet jeśli przestrzenie pomiędzy pojedynczymi cegłami będą dość duże, a fuga będzie widoczna.

Równie dobrym pomysłem jest kamień naturalny. On najczęściej jest wykorzystywany w klimatycznych salonach w stylu bardziej retro, chociaż do tych najbardziej stylowych i klasycznych też się nadaje. Najczęściej wykorzystuje się go na ścianie obok kominka, co sprawia, że całe połączenie wygląda po prostu przepięknie. Kamień dekoracyjny ma jeszcze tę jedną ważną zaletę, że jest bardzo trwały. To dość kosztowne rozwiązanie, które jednak przetrwa całe lata. Dzięki takiej ciekawej ścianie można dobrać oryginalne wzory jak przykładowo:

Jak widać, dość łatwo dobierzemy tematykę odpowiadającą naszym zainteresowaniom.

ceglana ściana

A może panele 3d?

Panele 3D to rozwiązanie, które zachwyci fanów nowoczesności i minimalizmu. Jest to bardzo efektowne rozwiązanie, które zmienia przestrzeń w niezwykle kreatywną, bo wielowymiarową przestrzeń, bardzo ciekawą. Z pewnością zainspirujesz taką ścianą także swoich znajomych. Panele 3D, chociaż płaskie, nabierają wyrazistej głębi. Możesz przebierać i wybierać w rozwiązaniach, materiałach wykończeniowych i wzorach. Dzięki temu masz szansę na stworzenie naprawdę niebanalnej ściany.

Klasyczna sztukateria

Sztukateria, czyli ozdoby ścian pokroju boazerii angielskiej, wydawała się już dawno odejść do lamusa. Ale nic z tego, to nadal bardzo oryginalne zdobienie, które ciągle jest wykorzystywane, tym bardziej, że pasuje naprawdę do licznych pomieszczeń i stylów. Nadaje się zwłaszcza do salonu i jadalni, ale z powodzeniem wykorzystuje się ją także w sypialni czy kuchni. Każdemu pomieszczeniu nadaje niezwykły rys świeżości i klasy.

Sztukateria jednak niekoniecznie pasuje do wszystkich stylów wnętrz. Zastosowanie tak klasycznego elementu aranżacji nie znosi odstępstw, więc możesz zapomnieć o młodzieżowych plakatach czy nowoczesnym szkle. Lekkie meble, romantyczna zastawa i miękkie poduszki na materiałowej sofie – to jest właśnie to. Do takich ścian koniecznie drewniana podłoga. W takim połączeniu będziesz mógł się czuć jak w pałacu.