Jakie są rodzaje kartonów?

Autor: Data: 17 Cze 2019 Dział: Przeprowadzki

Jakie są rodzaje kartonów?

Pudełka kartonowe potocznie nazywane po prostu kartonami obecnie są najczęściej wybieranym produktem przeznaczonym do przechowywania i przewozu rzeczy. Wszystko to za sprawą niesamowicie wytrzymałego na ciężar i warunki pogodowe tworzywa, z jakiego są wykonane. Pudełka kartonowe wykorzystywane są do różnych celów — przewożenia rzeczy w czasie przeprowadzki, przechowywania żywności czy sortowania i kategoryzowania posiadanych przedmiotów. Nic więc dziwnego, że na rynku dostępnych jest tak wiele typów pudełek kartonowych — w końcu nowoczesne problemy wymagają nowoczesnych rozwiązań. Dokonanie właściwego wyboru może w znacznym stopniu zwiększyć komfort codziennego użytkowania, przechowywania i transportowania przedmiotów, dlatego tak ważne jest, aby swój wybór przeanalizować. Do wyboru mamy kartony klapowe, kartony fasonowe, kartony archiwizacyjne, kartony kaszerowane oraz kartony ozdobne.  https://profilgroup.com/

  • Kartony klapowe są najpopularniejszym rodzajem kartonów, który jest najchętniej wybieranym przez konsumentów typem. Dzięki tak dużej popularności kartonów klapowych na rynek zostają wprowadzane coraz to nowsze modele. Obecnie do wyboru mamy szereg rozmiarów i designów. Swoją popularność zawdzięczają przede wszystkim bardzo łatwemu sposobowi składania, pojemności oraz wytrzymałości. Niestety nie sprawdzają się w transporcie delikatnych przedmiotów.

  • Kartony fasonowe to typ pudełek kartonowych, na który najlepiej jest się zdecydować, jeśli nasz produkt posiada niestandardowe wymiary. Są to kartony dostosowywane do kształtu transportowanego przedmiotu, dzięki czemu znacznie skuteczniej zabezpieczą go przed potencjalnymi uszkodzeniami. Dobrze dobrane zapewnią wysoką jakość transportu i najwyższej klasy bezpieczeństwo.

  • Kartony archiwizacyjne to pudełka kartonowe umożliwiające utrzymanie idealnego porządku pośród archiwizowanych dokumentów czy kolekcjonowanych przedmiotów. To najlepszy typ kartonu przeznaczony do użytku biurowego, firmowego oraz archiwalnego. Ich cechą charakterystyczną jest funkcjonalna konstrukcja posiadająca przegródki i umożliwiająca otwieranie kartonu zarówno od góry, jak i od dołu. Dzięki temu z powodzeniem można archiwizować niezbędne dokumenty. Kartony archiwizacyjne są szczególnie przydatne w przypadku przechowywania dużej ilości dokumentów różnego rodzaju, które muszą być dostępne na wyciągnięcie ręki.

  • Kartony kaszerowane to kartony o niesamowitej grubości i znacznie większej wytrzymałości. Duża wytrzymałość ujmuje na estetyce tego rodzaju kartonu, jednakże dzięki temu nadaje się on idealnie do przewożenia delikatnego sprzętu RTV i AGD. Kartony kaszerowane posiadają na zewnętrznej stronie specjalistyczny materiał chroniący przed urazami, natomiast w środku urządzenia są zabezpieczane specjalistycznymi gąbkami i foliami.