Jakie meble pasują do nowoczesnej kuchni?

Autor: Data: 4 Wrz 2020 Dział: Aranżowanie wnętrz

Jakie meble pasują do nowoczesnej kuchni?

W trakcie urządzania wnętrza kuchni większość z nas na pierwszym miejscu stawia funkcjonalny charakter tego pomieszczenia. Chcemy wygodnie przygotowywać posiłki, z łatwością wyjmować przeróżne kuchenne akcesoria z szuflad i półek oraz mieć swobodny dostęp do lodówki i zamrażarki. Nie możemy jednak zapominać, że kuchnia jest swoistą wizytówką całego domu, co oznacza, że warto zastosować w niej modne rozwiązania z dziedziny wystroju wnętrz.

Na granicy stylu industrialnego

Stylistyka opuszczonej fabryki zdaje się nie być odpowiednia dla pomieszczenia, w którym się gotuje, jednak to tylko pozory. Wysokie hokery ustawione w okolicy okna przemycą odrobinę miejskiego klimatu do kuchennej aranżacji. Ich zaletą na pewno jest fakt, że zajmują niewiele miejsca i jednocześnie prezentują się stylowo. Na szczególną uwagę zasługują drewniane krzesła barowe, choć oczywiście nie brakuje zwolenników tego typu mebli wykonanych z eko skóry. Decyzja o wyborze hokerów z reguły oznacza rezygnację z klasycznego stołu na rzecz bardziej funkcjonalnego blatu-wyspy. Wisząca nad nim czarna przemysłowa lampa pozwoli uzyskać ciekawy efekt wizualny. W kuchni loftowej przyda się też minimalistyczny zegar ścienny i wszelki minimalizm w zakresie wyboru dekoracji.

Przytulna kuchnia rustykalna

W rustykalnych kuchniach najczęściej znajduje się drewniany stół i komplet tapicerowanych krzeseł. Warto zastąpić ten zestaw drewnianymi hokerami, które zajmą dużo mniej miejsca. Motyw drewna może znaleźć się też na wszystkich blatach jako przewodni element dekoracyjny. Jeśli nie chcemy rezygnować z klasycznych rozwiązań, wybierzmy okrągły stół i ustawmy przy nim wygodne krzesła tapicerowane. W kuchni nie powinno zabraknąć ozdób. Kolorowe, oprawione w ramki fotografie będą strzałem w dziesiątkę. Fantazyjne wiklinowe kosze i orientalne makramy przypadną do gustu zarówno gościom, jak i domownikom. Warto wygospodarować na nie odrobinę miejsca, gdyż dodadzą one uroku pomieszczeniu. Możemy pomyśleć również o specjalnej półce na pamiątki i akcesoria.

Przy współpracy: https://mebelhome.pl/