Jakie lampy wybrać do przedpokoju?

Autor: Data: 20 Paź 2019 Dział: Aranżowanie wnętrz

Jakie lampy wybrać do przedpokoju?

Urządzając wnętrze mieszkania, wiele uwagi poświęcamy na dobranie odpowiednich dodatków do poszczególnych pomieszczeń. Nie powinniśmy zapominać także o przedpokoju, który pełni ważne funkcje. To w nim zostawiamy okrycia wierzchnie i obuwie, jak również witamy się z gośćmi. Warto zadbać o to, aby urządzić przedpokój w nowoczesnym stylu. Pomocne w uzyskaniu takiego efektu mogą okazać się lampy wiszące.

Modny minimalizm w eleganckim wydaniu

Wystrój przedpokoju powinien stanowić wprowadzenie do stylistyki pozostałych pomieszczeń i korespondować z nimi. Dlatego wybierając lampy wiszące do przedpokoju (https://www.lights.com.pl/Lampy-wiszace-zyrandole-przedpokoj-wiatrolap-244-9kp/), często poszukujemy modeli o minimalistycznym kształcie i wykończeniu. Są one na tyle uniwersalne, że sprawdzają się w większości modnych aranżacji, których charakterystyczną cechę stanowi szyk i elegancja. Takie lampy z reguły utrzymane są w wyważonych, klasycznych barwach: czerni, bieli oraz różnych odcieniach brązu i beżu. Popularna i jednocześnie niezwykle funkcjonalna jest również szarość, którą znajdziemy m. in. we wnętrzach urządzonych w stylu skandynawskim. Doskonale komponuje się ona ze śnieżnobiałym kolorem ścian i turkusowymi dodatkami.

Wyraziste akcenty zawsze na topie

Gdy rozglądamy się za ciekawymi lampami wiszącymi sklepy internetowe oferują nam szeroki wybór asortymentu, który wyróżnia się niebanalnym wzornictwem. Czasami trudno zdecydować się, czy lepszy będzie nietuzinkowy model w stylu retro czy może metalowa lampa rodem z industrialnego pomieszczenia. W takiej sytuacji najlepiej zastanowić się nad tym, jaki efekt chcemy uzyskać w przedpokoju. Chodzi tutaj o zdecydowanie się na jedną z dwóch opcji: wyraziste zaakcentowanie konkretnej stylistyki, która króluje w danej przestrzeni lub wybór bardziej neutralnych stylistycznie elementów. Obie możliwości posiadają swoich zwolenników, dlatego decyzja zależy od indywidualnych potrzeb i upodobań. Poza tym, dość często zdarza się sytuacja, że znajdujemy wymarzony model wiszącej lampy i dokonujemy spontanicznego zakupu. Takie intuicyjne działanie w kwestii aranżacji wnętrz może wydawać się zaskakujące, jednak najczęściej pozwala osiągnąć zadowalający rezultat.

Autor: https://www.lights.com.pl/