Jak dokładnie wysprzątać hotelową łazienkę?

Autor: Data: 31 maja 2019 Dział: Hotelarstwo

Jak dokładnie wysprzątać hotelową łazienkę?

            Sprzątanie hotelowej łazienki bywa naprawdę trudną i ciężką pracą. Bardzo często zdarza się, że to właśnie łazienka jest najbrudniejszą częścią powierzchni pokoju hotelowego. W łazienkach pozostają odpadki biologiczne, brudne pranie takie jak ręczniki hotelowe oraz zanieczyszczenia powierzchni łazienkowych, takich jak lustra, kafle czy podłogi. Dodatkowo sprzątając łazienkę należy zdezynfekować jej każdy cal tak, aby następni goście mogli komfortowo korzystać z wanien, pryszniców czy toalet i aby mogli poczuć się tak dobrze, jak w domu. Sprzątanie łazienki hotelowej wymaga zastosowania się do kilku procedur, więc dla początkującej pokojowej może wydać się bardzo trudne. Jednakże stosując się do kilku prostych zasad bez problemu będzie można zaabsorbować informacje dotyczące sprzątania łazienek hotelowych i porządkować je w najwyższym standardzie.

Sprzątanie łazienki

            Pierwszą i najważniejszą rzeczą, jaką należy zrobić przystępując do sprzątania łazienki hotelowej jest usunięcie wszystkiego, co zalega na łazienkowych powierzchniach. Zatem w pierwszej kolejności wyrzucamy pozostawione resztki kosmetyków hotelowych, mydeł, past czy szamponów oraz zbieramy i usuwamy zabrudzone ręczniki. Pozwoli to nam na oczyszczenie powierzchni do posprzątania ze zbędnych odpadków. Dodatkowo należy również wyrzucić śmieci oraz wymienić worek na nowy. http://www.profilcosmetics.com/pl/marki/pure

            Kolejnym bardzo istotnym krokiem jest sprawdzenie stanu pomieszczenia i wyposażenia. W pierwszej kolejności warto sprawdzić działanie oświetlenia, odpływów oraz kranów przewodzących wodę. Warto również zwrócić uwagę na to, czy działa spłuczka. Sprawdzając wyposażenie należy skupić się przede wszystkim na elementach, takich jak hotelowe suszarki, lustra czy półki. W razie zauważenia jakichkolwiek uszkodzeń i usterek, należy zgłosić je po skończonej pracy w recepcji.

Mycie armatury

            Następnie należy skupić się na armaturze. Jako pierwsze należy nalać lub włożyć środek czyszczący do wnętrza toalety i pozostawić go na kilka minut. Pozwoli to na głębsze działanie chemii i zabicie większości bakterii osiadających na powierzchni wewnętrznej. W czasie oczekiwania na zadziałanie środka czyszczącego do toalet warto zająć się uporządkowaniem oraz wymyciem wanny, prysznica oraz bidetu. Również glazura wymaga od nas specjalnego potraktowania. Po skończonych pracach porządkowych warto wrócić do ubikacji, wyczyścić ją oraz zdezynfekować.

łazienka

            Jednym z finalnych kroków jest skupienie się na obszarze wokół umywalki. Swoje porządki należy rozpocząć od przemycia lustra i przetarcia półki nad umywalką, na której najczęściej zbiera się najwięcej brudu. Dodatkowo warto przeczyścić oświetlenie ponad umywalką i dogłębnie wyczyścić zlew wraz z kranem.

Pamiętaj

            Do finalnych kroków należy uzupełnienie łazienki o brakujący papier toaletowy, ręczniki hotelowe oraz galanterię, taką jak szlafroki oraz odkurzenie i przemycie posadzki. Stosując taką metodę i kolejność sprzątania, porządkowanie łazienki przebiegnie sprawnie, bezproblemowo oraz kompleksowo. Dzięki tym kilku krokom nasze sprzątanie będzie bardziej efektywne, a nasz hotel będzie mógł poszczycić się znacznie wyższymi standardami.  http://www.profilcosmetics.com/