Innowacyjne funkcje we współczesnych lodówkach

Autor: Data: 29 maja 2019 Dział: Kuchnia

Innowacyjne funkcje we współczesnych lodówkach

            Technologia dotycząca urządzeń gospodarstwa domowego jest obecnie dynamiczna i zaawansowana. Gwarantuje to moc innowacji, które poprawiają komfort codziennego funkcjonowania dając tym samym szereg możliwości o których jeszcze kilkanaście lat temu nam się nie śniło. Doskonałym przykładem owej ścieżki rozwojowej jest będąca na wyposażeniu każdego domu – lodówka. Jakie opcje dodatkowe w tymże urządzeniu mogą być dla nas przydatne? Sprawdzamy!

Funkcja no frost

            No Frost – to jedna z nowoczesnych i coraz bardziej popularnych funkcji dodatkowych. Tradycyjna lodówka ze względu na niską temperaturę generuje lodowy osad na ściankach. W efekcie urządzenie staje się mniej ekonomiczne i wydajne. Funkcja No Frost powiększa pojemność użytkową lodówki, a tym samym pozwala nam zapomnieć o rozmrażaniu. Dzięki regulowaniu poziomu wilgotności możemy mieć pewność, że  żywność pozostanie świeża na dłużej.

Multi Flow

            Kolejną funkcją dodatkową jest system Multi Flow. Ów mechanizm pozwala zachować równomierny poziom chłodzenia w całym wnętrzu lodówki. Nadmuchiwane powietrze  dotyczy każdej półki dzięki czemu schładzanie komory po otwarciu drzwi staje się przyspieszone.

            Istotną dla wiele osób funkcją dodatkową w lodówkach jest również powłoka antybakteryjna. Jest to specjalistyczna powłoka pokrywające wnętrze komory, za sprawą której  uniemożliwiony jest rozwój szkodliwych drobnoustrojów. W efekcie poziom świeżości poszczególnych produktów oraz potraf wydłuża się. W większości wariantów powłoka antybakteryjna zawiera jony srebra, które po uwolnieniu spowalniają procesu psucia się żywności – gdy mija termin ważności danego produktu, powłoka bakteryjna uniemożliwia powstawanie szkodliwej pleśni.

kreska

Funkcjonalność i zastosowanie

            Super chłodzenie oraz super mrożenie to kolejna nade popularna funkcja dodatkowa. Ów system docenimy zwłaszcza w sezonie wiosenno-letnim, ponieważ pozwala on na błyskawiczne obniżenie temperatury, dzięki czemu mamy pewność, że produkty zachowają swoją świeżość, a co za tym idzie – wartości odżywcze wespół ze smakiem oraz aromatem.

           Oczywiście funkcji dodatkowych jest znacznie więcej, a ich nazwy często określane są przez producentów. Wyżej wymienione stają się najbardziej powszechne ze względu na praktyczne zastosowanie. W dłuższej perspektywie owe funkcje pozwalają nie tylko poprawić komfort codziennego funkcjonowania, ale także wygenerować oszczędności, które powstają za sprawą świeżości poszczególnych produktów. Ważnym walorem rozwiązania jest także jego prozdrowotność. Potrzebujesz gadżetów szpiegowskich? Sprawdź gadżet: nakładka noktowizyjna.