Fototapeta w pokoju dziecięcym

Autor: Data: 15 Kwi 2018 Dział: Aranżowanie wnętrz

Fototapeta w pokoju dziecięcym

Od lat fototapety przeżywają renesans popularności. Produkowane są w znacznie lepszej jakości niż przed laty i często wykorzystywane do wystroju wnętrza. Szczególnie dobrze fototapety sprawdzają się w pokojach dziecięcych.

Poznaj fascynacje dziecka

Pomalowanie pokoju na określony kolor lub kombinację kolorów to sprawa dość prosta. Wystarczy tylko dobrać odpowiednią farbę. Jeśli jednak chcemy, albo chce tego dziecko, aby na ścianie znalazł się jakiś obrazek, musimy wiedzieć, co dziecko lubi, co go fascynuje, jakich ma bohaterów. Jednego akurat można być pewnym – przy takiej podaży tapet, jaka jest obecnie na rynku, bez trudu znajdziemy wzór, który zadowoli pociechę. Grozi raczej klęska urodzaju niż skąpość asortymentu.

Kolory fototapet

Przy doborze fototapet warto brać pod uwagę kolory. I podobnie jak przy aranżacji innych pomieszczeń pamiętać, że w pokoju dziecięcym nie powinno być zbyt wiele ciemnych barw, bo powodują one optyczne pomniejszenie pomieszczenia. Powinno się brać pod uwagę wzory, które wywołują dobre skojarzenia, pobudzają wyobraźnię. Wzory, które mają dużo tak zwanych optymistycznych barw, a więc na przykład żółtej, zielonej, niebieskiej – można je znaleźć na https://bajecznepokoje.pl/kategoria-produktu/fototapety-do-pokoikow-dzieciecych/.

Materiały

Tak jak w przypadku farb, tak i przy fototapetach trzeba sprawdzić przed ich zakupem, z jakich materiałów zostały wykonane. Tusz, którego użyto do stworzenia obrazka na tapecie, powinien być bezwonny i nie powodować reakcji alergicznych. To samo tyczy się kleju, który wykorzystamy do przyklejenia fototapety na ścianie.

Więcej: