Dlaczego warto wybrać plafon?

Autor: Data: 4 Mar 2020 Dział: Aranżowanie wnętrz

Dlaczego warto wybrać plafon?

Plafony to nic innego, jak lampy sufitowe. Mówiąc dokładniej, są to oprawy oświetleniowe, które montuje się na suficie. Dostępne są także modele montowane na ścianie. Poleca się je szczególnie wówczas, gdy pomieszczenie jest naprawdę niskie i w związku z tym zastosowanie tradycyjnego żyrandola byłoby mocno problematyczne. Plafony pozwalają na ogromną oszczędność przestrzeni.

Co proponują producenci?

Początkowo plafony montowane były wyłącznie w niewielkich pomieszczeniach, a także tych, które były przechodnie. Nie utrudniały one bowiem poruszania się, oszczędzały przestrzeń. Dzisiaj coraz częściej można spotkać je w kuchni, łazience, a także salonie. Producenci prześcigają się wręcz w kolejnych propozycjach. W sprzedaży dostępne są ciekawe, oryginalne plafony ścienne, które można wykorzystać do podświetlenia różnych elementów. Dostępne są modele zarówno otwarte, jak i całkowicie zamknięte. Najczęściej producenci stawiają na szkło mleczne bądź mrożone, które pięknie się prezentuje. W wielu wypadkach plafony są dodatkowo ozdabiane elementami wykonanymi z tworzywa.

Sprawdzą się wszędzie

Niezależnie od tego, czy plafon montujemy na ścianie, czy suficie, możemy być pewni, że będzie on przylegał do powierzchni idealnie. To właśnie ta cecha sprawia, że nie zajmują one miejsca, nie przytłaczają przestrzeni. Jednocześnie są bardzo eleganckie i wprowadzają do pomieszczenia wyjątkowy klimat. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby montować je w każdym pomieszczeniu. Szeroki wybór plafonów sprawia, że każdy znajdzie model idealnie dopasowany do charakteru wnętrza, w którym ma się znaleźć. W sprzedaży znaleźć można plafony o różnych kształtach i kolorach. Dostępne są te okrągłe, ale również kwadratowe, prostokątne i półokrągłe. Nie brakuje tych wyjątkowo nowoczesnych, jak i tych rustykalnych, do wykonania których wykorzystano także drewno.

Rozproszone światło

Plafony mają wiele zalet. Tą, którą na pewno warto podkreślić jest to, że dają rozproszone światło. Dzięki temu gwarantują łagodne oświetlenie przestrzeni i brak głębokich cieni, które poważnie utrudniają funkcjonowanie. Rozwiązanie, które w ostatnim czasie jest niezwykle popularne są plafony LED, które zapewniają naprawdę mocne światło. Jednocześnie nie zużywają dużo prądu, co dla wielu właścicieli domów i mieszkań ma naprawdę ogromne znaczenie.

Plafony to doskonała alternatywa dla klasycznych wiszących lamp i żyrandoli. Szeroki wybór modeli sprawia, że każdy znajdzie plafon idealnie wpisujący się w stylistykę wnętrza, w którym ma się on znaleźć.

Przy współpracy: https://www.lights.com.pl/