Dekoracje i dodatki, które muszą znaleźć się w Twoim domu

Autor: Data: 7 Wrz 2018 Dział: Aranżowanie wnętrz

Dekoracje i dodatki, które muszą znaleźć się w Twoim domu

Trendy w aranżacji wnętrz zmieniają się niezwykle szybko. Choć style urządzenia pomieszczeń różnią się od siebie i wciąż się zmieniają, to istnieje grupa dodatków i dekoracji, która doskonale prezentują się w każdym wnętrzu. Takie produkty są łatwo dostępne i niedrogie, a w wyjątkowy i skuteczny sposób odświeżają i zmieniają klimat mieszkania.

Egzotyczne wzory

Duże, zielone liście palm i innych roślin tropikalnych zdominowały wnętrza i występują w wielu różnych formach – od plakatów, poprzez tkaniny, aż po sztuczną wersję idealną do stworzenia kompozycji w wazonie. Dodatki z wzorem egzotycznych liści są niezwykle modne i dostępne w wielu sklepach, czasem nawet na promocjach w marketach. Dekoracje z takim wzorem maja osobliwy i stylowy charakter. Głęboka, ciemnozielona barwa tworzy niepowtarzalne efekty kontrastują z bielą ścian lub tłem imitującym beton. Istotne jest jednak, aby znać umiar i nie przesadzić z ilością dekoracji z liśćmi, ponieważ da to efekt zupełnie odwrotny, a mianowicie nieestetyczny chaos.

Metalowe formy

Złoto, srebro i miedź połączone z geometrycznymi kształtami to kolejny trend, który wpasowuje się w wiele różnych aranżacji. Najczęściej spotkać można metalowe szklarnie, misy, donice, lampy, a także ramy łóżek czy nogi od stołu. Połyskujące dodatki wprowadzają do wnętrz elegancję i klasę, doskonale komponują się na tle szarości, bieli i czerni.

wanna

Plakaty i obrazy

Elementy, które od wieków znajdują się w domach na całym świecie, jednak dziś przybierają nieco inną formę. Najmodniejsze ramy nie są zdobione rzeźbieniami, jak miało to miejsce kiedyś – obecnie królują formy proste i minimalistyczne. Ramki są cienkie, w kolorze białym lub czarnym. A co znajduje się na plakatach? Największy procent dostępnych ofert to napisy występujące solo lub połączone z małą grafiką. Drugą grupą są kolorowe ilustracje przedstawiające kwiaty, krajobrazy, zwierzęta, geometryczne wzory, pojazdy i panoramy miast. Wybór, jak i zakres cenowy są bardzo duże – daje to możliwość dopasowania plakatu do aranżacji wnętrza.

tv

Zielone rośliny

Moda na zielone liście odzwierciedla się również w wybieranych gatunkach kwiatów domowych. Do najpopularniejszej grupy roślin zaliczają się obecnie te o dużych, zielonych liściach, które prezentują się doskonale w każdym wnętrzu wprowadzając do niego ład i harmonię, wyjaśnia ekspert z serwisu Dekorolka. Takie kwiaty są łatwo dostępne i nie wymagają wyjątkowej pielęgnacji. Najczęściej wybierane gatunki to ‚Aglonema zmienna’ o liściach z plamkami w kolorach od ciemnego zielonego, poprzez seledynowy, aż po biały. Następnie ‚Reo meksykańskie’ o długich, wąskich i spiczastych liściach, które na wierzchu są zielone, a od spodu zachwycają intensywną czerwienią. Nie można również pominąć sukulentów, które dostępne są nawet w marketach. Rośliny gruboszowate o pięknych mięsistych liściach i niewielkich rozmiarach doskonale prezentują się w kompozycji z wieloma stylami, w każdym miejscu mieszkania – świetnie wyglądają ustawione na parapecie, na stole i na komodzie.