Czy warto więcej wydać na komplety pościeli do łóżeczka hand made?

Autor: Data: 11 Cze 2019 Dział: Aranżowanie wnętrz

Czy warto więcej wydać na komplety pościeli do łóżeczka hand made?

Jeszcze przed przyjściem na świat upragnionego niemowlęcia, każdy rodzic zadaje sobie wiele trudu aby stworzyć mu jak najlepsze warunki w nowym domu. Jest to czas kompletowania wyprawki: niezbędnych akcesoriów, wyposażenia, dekorowania pokoiku dziecięcego. Szczególnie w ostatnim czasie zwraca się coraz większą uwagę nie tylko na ilość akcesoriów, ale również na ich jakość. Nie inaczej jest z pościelą dziecięcą – w końcu to właśnie sen jest czasem, kiedy u niemowlęcia zachodzą najważniejsze procesy decydujące o prawidłowym rozwoju. Warto zatem zapewnić ku temu jak najlepsze warunki.

miś

Pościel do łóżeczka – rodzaje

Na rynku istnieje bardzo wiele rodzajów pościeli do łóżeczka. Różnią się głównie materiałem – od bawełny po korę, kolorami, ilością elementów w zestawie, a także sposobem wykonania. W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się komplety pościeli do łóżeczka hand made – wykonane ręcznie.

Komplety pościeli hand made – zalety

Niewątpliwą zaletą ręcznie szytej pościeli do łóżeczka jest jej jakość. Do produkcji ręcznej korzysta się z wyjątkowo dobrych jakościowo materiałów. Ponadto, ręczne szycie jest bardzo dokładne, więc ryzyko rozprucia jest stosunkowo niewielkie. Wykończenie szwów również jest znacznie lepsze i dokładniejsze niż w przypadku masowej produkcji maszynowej. Kolejną zaletą zakupu kompletu pościeli hand made jest jej oryginalność. W dobie Internetu, mediów społecznościowych oraz szeregu dostępnych w sieci inspiracji, firmy zajmujące się szyciem pościeli prześcigają się w tworzeniu coraz to nowych wzorów i pomysłów. Dzięki temu, można zakupić wyjątkowo piękne produkty, które będą się wyróżniać niepowtarzalnym designem, a przy tym przetrwają wielokrotne pranie i prasowanie. Kolejną zaletą związaną z ręcznym szyciem kompletów pościeli jest możliwość indywidualnego projektu lub dostosowania produktu do własnych potrzeb. Istnieje wiele sklepów oferujących taką możliwość (np. pościel z manufaktury Smyklove). Zyskujemy wtedy w 100% niepowtarzalny produkt, jedyny w swoim rodzaju i oryginalny.

Pościel hand made – cena

Jak w przypadku większości produktów wykonywanych ręcznie, podobnie pościel hand made jest nieco droższa od tych dostępnych w sieciówkach, produkowanych maszynowo. Do produkcji ręcznej potrzeba znacznie więcej zasobów, sam proces produkcyjny jest dużo bardziej pracochłonny i droższy. W parze z ceną idzie jednak jakość – dopłacając do pościeli w czasie zakupu możemy być pewni, że produkt uszyty ręcznie będzie bardziej trwały i wytrzymały, co w przypadku niemowląt i częstego prania ma bardzo duże znaczenie.

Każda mama, której zależy na skompletowaniu oryginalnych i niepowtarzalnych elementów wyprawki powinna zdecydować się na produkty hand made (takich jak np. komplet do łóżeczka). Zyskuje tym samym nie tylko na estetyce ale również na jakości wykonania i wyjątkowej trwałości. Potwierdza to uznanie wielu mam, które skorzystały z asortymentu szytego ręcznie i są z niego zadowolone.