Betoniarnia – co to za miejsce?

Autor: Data: 29 Lis 2019 Dział: Budownictwo

Betoniarnia – co to za miejsce?

Betoniarnia jak sama nazwa wskazuje to przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją betonu.

Czym zajmuje się betoniarnia?

Można zauważyć, że coraz więcej składów budowlanych poszerza swoją działalność o tę usługę. Przykładem może być betoniarnia Mat-Bud znajdująca się w mieście Bydgoszcz, niemal w samym jego centrum. W tego typu zakładach produkowany jest beton towarowy różnej klasy, a także beton podsypkowy, zaprawy murarskie oraz prefabrykaty betonowe, jak na przykład bloczki. Współczesne betoniarnie pracująca w oparciu o w pełni zautomatyzowane i sterowane za pomocą komputera węzły betoniarskie. Ich wydajność podawana jest w ilości metrów sześciennych betonu wytworzonego w ciągu godziny. Wspomniana betoniarnia z Bydgoszczy charakteryzuje się wydajnością 75 m3 betonu na jedną godzinę.

Betoniarnia Bydgoszcz

W Bydgoszczy funkcjonuje kilkanaście betoniarni. Wytwarzają one różnego rodzaju beton i produkty mu pochodne. Ich działalność w pełni zaspokaja potrzeby bydgoskiego rynku. Zakłady te są nastawione zarówno na obsługę klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorstw. Dostarczają betonu służącego na nawierzchnie drogowe i lotniskowe. Większość firm zapewnia dowóz betonu na wyznaczone przez zamawiającego miejsce, betonomieszarkami z pompą. Dodatkowo niektóre z nich umożliwiają złożenie zamówienia online, co obecnie ma duży wpływ dla potencjalnych klientów, gdyż w sposób korzystny wpływa na czas realizacji dostawy. Oczywiście można także skorzystać z fachowej wyceny betonu.

Ceny i zastosowanie betonu 

Każda betoniarnia w Bydgoszczy ma dla swoich klientów atrakcyjne ceny i promocje na zakup betonu i innych usług związanych z jego dostawą lub produkcją. Jednym z popularnych rodzajów betonu jest tak zwany beton B20, który służy do budowy, między innymi: podłóg, stropów, nadproży, belek i innych elementów konstrukcyjnych budynku. Jego cenę podaje się za metr sześcienny, czyli za „kubik” betonu. Beton B20 charakteryzuje się dużą wytrzymałością, a więc dana betoniarnia, nie tylko w mieście Bydgoszcz, która zajmuje się jego wytwarzaniem, bierze ten fakt pod uwagę przy jego wycenie. Przedział cenowy tej klasy betonu to 235-270 zł za metr sześcienny.