Aranżowanie pokoju dziecięcego – o czym warto pamiętać?

Autor: Data: 11 Paź 2018 Dział: Aranżowanie wnętrz

Aranżowanie pokoju dziecięcego – o czym warto pamiętać?

Wbrew pozorom aranżowanie pokoju dziecięcego to nie taka prosta sprawa. Jest to miejsce wyjątkowe w układzie architektonicznym naszego domu, czy też mieszkania. Aranżacja pokoju dla dziecka powinna rozwijać jego wyobraźnię, zachęcać do nauki, pobudzać kreatywność oraz przede wszystkim – dawać poczucie bezpieczeństwa. W dzisiejszym artykule skupimy się na propozycjach estetyki pokoju dziecięcego na przykładzie naszych najmłodszych pociech. Zapraszamy do lektury!

Pokój dla niemowlaka

Pojawienie się nowego członka rodziny to wydarzenie któremu przyświecają ogromne emocje całej rodziny. Aranżując pokój dla jej najmłodszego członka warto pamiętać nie tylko o kwestiach wpływających na samopoczucie dziecka, ale także o komforcie rodziców. Kluczowym meblem w tego typu pokoju jest oczywiście łóżko. W tym przypadku warto postawić na rozwiązania uniwersalne – na dzisiejszym rynku istnieje szeroka gama ofert łączących w sobie funkcje łóżeczka oraz kołyski. W ten sposób oszczędzamy sporo przestrzeni, która z biegiem tygodni może okazać się bardzo cenna. W kwestii wspomnianej uniwersalności warto zaznaczyć, iż istnieje wiele łóżeczek wyposażonych w mechanizm regulowania długości. Dziecko rośnie bardzo szybko, zaś samo łóżeczko nie jest małym wydatkiem, dlatego warto się ubezpieczyć. Mebel ten powinien być przede wszystkim bezpieczny, ale także wygodny, zwłaszcza, że nasza pociecha będzie w nim spędzała większość pierwszych miesięcy swego życia. miś
Kolejnym niezbędnym meblem jest przewijak. W tej kwestii do wyboru mamy trzy rodzaje przewijaków – przewijak przenośny, czyli materac wyposażony w ceratę, blaty do przewijania oraz przewijak na stelażu. Pierwsza propozycja będzie świetną alternatywą dla pokoju, który cechuje się stosunkowo niewielkim metrażem, zaś pozostałe dwie stanowią kwestię upodobań rodziców. Obok przewijaka powinna pojawić się niewielka półka na której usytuowane będą kosmetyki pielęgnacyjne. Warto pamiętać także o komodzie – obszerne szuflady pozwolą pomieścić podstawową odzież, która powinna być zawsze pod ręką, zaś szafa może z powodzeniem stanowić miejsce dla ubrań spacerowych. Nie zapominajmy także o komforcie rodziców – zwłaszcza mam. Na ich cześć warto zainwestować w minimalistyczny fotel, który posłuży do swobodnego karmienia dziecka.

Świat kolorów w pokoju dziecięcym

zdj
Kolejnym aspektem w kwestii aranżacji pokoju dziecięcego są kolory. Zdecydowanie powinny być one pastelowe, bowiem w takich dzieci czują się najbardziej komfortowo i bezpiecznie. W przypadku dziewczynek może być to pudrowy róż, łosoś i pozostała baza barw cukierkowych, zaś w przypadku chłopców kolory jasne – poza niebieskim może być to paleta barw stosowanych we wnętrzach nowoczesnych, co pozwoli uspokoić dziecko i sprawić, że będzie się czuło bardziej wypoczęte. Inspiracji poszukać można na stronach dekorolka.pl lub obrazynasciany.pl. Na koniec warto pamiętać, że farby, które będziemy stosować powinny być w pełni ekologiczne.